Zalety folii termokurczliwej – producent folii termokurczliwej

Jak opakować produkty by ochronić je podczas transportu i magazynowania a jednocześnie by było to skuteczne i rozsądne finansowo ? To pytanie zadaje sobie wielu producentów różnych branż. Jednym z doskonałych rozwiązań jest zastosowanie folii termokurczliwej.

Czym jest folia termokurczliwa?

Folia termokurczliwa jest produkowana z polietylenu niskiej gęstości LDPE i jest to jedno z najczęściej stosowanych współcześnie tworzyw sztucznych. W porównaniu do innych tworzyw z tej rodziny jest lżejszy i łatwiejszy do przetworzenia, a fakt, że jest dodatkowo plastyczny daje mu szerokie pole zastosowania w różnych gałęziach przemysłu.

Czym charakteryzuje się folia termokurczliwa?

Przede wszystkim jak sama nazwa wskazuje jest termoplastyczna, co oznacza, że można jej nadać różne kształty i formy. Do niewątpliwych zalet folii termokurczliwej należy zaliczyć to, że doskonale chroni pakowane produkty przed wilgocią, kurzem czy brudem. A fakt, że jest materiałem przeźroczystym sprawia, że jesteśmy w stanie estetycznie opakować praktycznie każdy produkt.

Folia termokurczliwa to także materiał wyjątkowo odporny na rozerwania i przebicia, a pozytywny atest PZH pozwala bez skrępowania używać jej również do pakowania różnego rodzaju produktów żywnościowych.

W jakiej formie występuje folia termokurczliwa?

W zależności od potrzeb i wymagań może być dostarczana w formie rolek, worków, a także w formie tzw. rękawów czy kapturów. Dzięki tak różnorodnym formom można swobodnie jej używać zarówno do opakowania pojedynczych produktów, ale także łączenie opakowań w zgrzewki czy nawet zabezpieczania całych palet. Dzięki temu produkty są bezpieczne zarówno podczas magazynowania, ale także w trakcie transportu czy rozładunku. Każdy, kto ma odczynienia z transportem czy magazynowaniem wie, jak łatwo może dojść do uszkodzenia artykułów. Folia termokurczliwa z pewnością pomaga rozwiązać ten problem.

Jak używać folii termokurczliwej?

Zdecydowanie najlepszym sposobem jest wykorzystanie specjalnie do tego celu opracowanych maszyn pakujących. Na rynku jest ich dostępnych wiele modeli – od tych ręcznych, półautomatycznych i automatycznych. Sam proces pakowania w folię termokurczliwą nie jest szczególnie skomplikowany – polega na owinięciu produktów a następnie zgrzewaniu i obkurczeniu folii termokurczliwej tak, aby szczelnie przylegała do pakowanych produktów, unieruchamiając je i chroniąc jednocześnie.

Ile kosztuje folia termokurczliwa?

Cena w dużej mierze zależy od rozmiaru oraz grubości folii termokurczliwej. Na ostateczną cenę wpływa także to, czy zażyczymy sobie dodatkowo kolor oraz nadruk. Przy wyborze odpowiedniej folii termokurczliwej przede wszystkim powinniśmy kierować się wielkością produktów jakie chcemy w nią opakować. Zdecydowanie przed zakupem warto skontaktować się z producentem i dopytać jaka będzie najodpowiedniejsza do naszych celów.

Co można opakować w folię termokurczliwą?

W zasadzie nie ma tutaj ograniczeń. Zarówno przemysł spożywczy, farmaceutyczny, kosmetyczny, materiałów budowlanych czy elektroniki z powodzeniem korzysta z zalet jakie niesie za sobą folia termokurczliwa – i to zarówno w pakowaniu pojedynczych produktów jak i całych opakowań i zabezpieczaniu palet do transportu.