CZĘSTE PYTANIA

Przede wszystkim powinieneś dostarczyć nam możliwie najwięcej informacji dotyczących interesującego Cię produktu foliowego takich jak: wymiar, grubość lub waga, stopień wybarwienia, transparentność czy wzór nadruku. Istotnym czynnikiem wpływającym na wycenę jest określenie czy folia ma zostać wykonana z surowca oryginalnego, czy z granulatu recyklatu polietylenowego. Poinformuj nas jak duże jest Twoje zapotrzebowanie. Pomocna przy wyborze odpowiedniego produktu będzie także informacja o jego zastosowaniu. Do każdego nowego zamówienia podchodzimy indywidualnie dlatego zebrane na tak wczesnym etapie informacje pomogą nam przyspieszyć proces wyceny, a następnie produkcji.
Na samym początku poinformuj nas o liczbie kolorów wykorzystywanych w Twoim produkcie. Pomocne także będzie przesłanie nam projektu graficznego, w którym określone zostaną rozmiary nadruku oraz kody kolorów PANTONE. Po ustaleniu szczegółów zlecenia przystąpimy do niezwłocznej realizacji Twojego zamówienia.

Będą to folie wyprodukowane z recyklatów tworzywa polietylenowego tzw. regranulatu.

Są one produkowane z tworzywa pochodzącego z odzysku i stanowią doskonałą alternatywę jako niskokosztowe folie ogólnego zastosowania.

Wśród produktów foliowych pochodzących z takiego procesu możemy wyróżnić: mocne worki na gruz i odpady, folie budowlane, ochronne plandeki malarskie i remontowe czy kaptury ochronne na palety.
Należy przy tym pamiętać, że folia z recyklingu może posiadać obniżoną przejrzystość, specyficzny zapach i nie nadaje się do kontaktu z żywnością.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej o foliach z recyklatu PE.

Tak! Od ponad 15 lat FOL-POZ jest bezpośrednim producentem Malarskich i Budowlanych Plandek Ochronnych produkowanych z oryginalnego tworzywa PE, jak również z tworzywa recyklowanego.

Dla klientów szukających kompleksowego  rozwiązania proponujemy zapoznanie się z naszą uniwersalną linią produktową plandek ochronnych BESTPLANE, która zawiera cały przekrój najpopularniejszych na rynku wag, grubości i rozmiarów.

Dostarczamy bardzo cienkie/lekkie i wytrzymałe ochronne folie malarskie HDPE oraz grube i mocne plandeki LDPE do profesjonalnych zastosowań.

Zapewniamy kompleksową obsługę całego procesu produkcyjnego, poczynając od projektu i nadruku na opakowaniu, aż po produkcję i pakowanie folii malarskiej  oraz wysyłkę.

Tak! W zależności od przeznaczenia Twojego produktu możemy wykonać perforacje folii w kilku wariantach:

 • Mikroperforację, w której otwory powstają na całej powierzchni poprzez gęste nakłucia igłami o średnicy zaledwie pół milimetra i zagęszczeniu ponad 4500 mikrootworów/m2.
  Taki rodzaj folii mikroperforowanej najczęściej wykorzystywany jest do pakowania materiałów, którym należy zapewnić właściwą wentylację i dostęp świeżego powietrza.
 • Makroperforację, wykonywaną na gotowych produktach foliowych takich jak worki, kaptury foliowe, arkusze, opakowania ochronnych folii malarskich, w których istotnym elementem właściwego ich użytkowania będzie możliwość wydostania się nagromadzonego wewnątrz nadmiaru powietrza. W takich produktach wykonujemy perforację punktową w równych odstępach i średnicach otworów od 4-8mm.
 • Perforację służącą do odrywania wykonywaną na foliach nawijanych na rolkę. Korzyścią dla takiego zastosowania perforacji jest możliwość odrywania kolejnych, odwijanych z rolki foliowych arkuszy, kapturów na palety lub worków.

Także w tym przypadku mamy możliwość wykonania dodatkowej perforacji punktowej.

Tak! Produkowane przez nas folie są w pełni przystosowane do kontaktu z produktami spożywczymi. Wykorzystywane w procesie produkcyjnym oryginalne surowce pochodzą od wiodących światowych producentów tworzyw sztucznych. Produkty pozbawione są zapachów i nie zawierają BPA oraz ftalanów.

Produkowane folie polietylenowe są substancjami bezpiecznymi, są testowane na migrację globalną i spełniają wymogi zgodnie z rozporządzeniami:

 • Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (WE) 1272/2008
 • Dyrektywa Parlamentu Europejskiego i Rady 2011/65/EU (RoHS)
 • Rozporządzenie Komisji UE 2020/1245
 • Rozporządzenie REACh (WE) nr 1907/2006

Tak! Produkowana przez nas folia polietylenowa zdecydowanie nadaje się do zabezpieczania produktów w warunkach głębokiego mrożenia.

 • Głęboko mrożone środki spożywcze to środki poddawane procesowi „głębokiego zamrażania”, gdzie obszar temperatury maksymalnej krystalizacji jest osiągnięty tak szybko, jak to możliwe, a temperatura produktu utrzymuje się na poziomie -18 °C lub niższym.
 • Głębokie mrożenie musi być przeprowadzane szybko, przy użyciu właściwych urządzeń technicznych
 • Głęboko mrożone owoce mogą być przechowywane w kontenerach wyłożonych wkładem z worka lub arkusza foliowego przeznaczonego do kontaktu z żywnością. Ten rodzaj pakowania pozwala zapobiegać nadmiernemu wysychaniu żywności, a także pozwala zachować jej kolor, zapach i walory smakowe.

Tak! Produkowane przez nas rękawy foliowe ldpe doskonale nadają się do zastosowania w zautomatyzowanych liniach pakujących. Taka folia posiada doskonałe właściwości optyczne oraz termo-zgrzewalne. Dla specjalnych zastosowań dostarczamy termokurczliwą folię pakującą.

Promieniowanie słoneczne wpływa degradująco na pakowane produkty jak również na samą strukturę polietylenu rozbijając wiązania polimerów.

Aby zapobiec tym negatywnym skutkom można zastosować w procesie produkcji folii stabilizatory UV:

 • dodatki te znacząco wydłużają żywotność (nawet do 12 miesięcy) folii PE wystawionej na ekspozycję słoneczną zapobiegając jej sztywnieniu i przerywaniu.

Dodatkowym zabezpieczeniem dla pakowanego w folię produktu są absorbery UV:

 •  chronią jego kolor, zapobiegają rozwojowi bakterii w produktach spożywczych, które dzięki temu zachowują dłużej swój smak, zapach i witaminy.

Tak! Prosimy o przesłanie zapytania wraz z podaniem interesującej was grubości folii.

My przygotujemy próbkę i dostarczymy ją w ciągu kilku dni.

Na terenie zakładu produkcyjnego znajduje się plac magazynowo-przeładunkowy , oraz hale magazynowe.

Dysponujemy przestrzenią pozwalającą na przechowywanie produktu gotowego w suchym, zamkniętym i bezpiecznym miejscu.

Tak! Grube i wytrzymałe worki foliowe HDPE i LDPE ze specjalnie wzmocnionym zgrzewem dennym znakomicie nadają się do składowania specjalistycznych rodzajów płynów.

Mogą pełnić rolę foliowych wkładów do beczek, pojemników, skrzyń przemysłowych przeznaczonych do przechowywania nawet takich substancji jak alkohole, kwasy, oleje czy gliceryna.

Jeśli nie jesteś pewnym w kwestii doboru optymalnej grubości swojego opakowania foliowego możesz zawsze przesłać nam swoją próbkę materiałową, lub poprosić nas o dostarczenie Tobie bezpłatnych sampli z interesującego Cię zakresu grubości.

Kliknij aby dowiedzieć się więcej o miarach grubości folii PE.

Rozpoczęcie procesu wyceny opakowania foliowego będzie wymagało przedstawienia nam pożądanego przez klienta wymiaru w następującym formacie: szerokość (otwarcie worka) (x) wysokość (x) grubość

Następnie ustal jaki styl opakowania będzie dla Ciebie odpowiedni:

 • płaski worek, idealny dla większości zastosowań
 •  w przypadku produktów wymiarowych można zastosować dodatkowe boczne zakładki w celu uzyskania bardziej dopasowanego rozwiązania.

We wszystkich dziedzinach funkcjonowania przyświeca nam działalność pro środowiskowa.

Kierujemy się zasadą „ZERO WASTE” , według której pozostałości z procesów produkcyjnych są odpowiednio czyszczone, segregowane i wykorzystywane w osobnych procesach umożliwiających wyprodukowanie bardzo dobrej jakości recyklowanej folii polietylenowej.

Kluczowym pytaniem jakie należy sobie zadać poszukując najbardziej efektywnego środowiskowo rozwiązania będzie wybór pomiędzy foliami nadającymi się do ponownego przetworzenia, a biodegradowalnymi.

Aby dowiedzieć się więcej kliknij recyklaty-biodegradacja

Przywiązujemy dużą wagę do ciągłej optymalizacji naszych produktów w celu zmniejszenia zużycia materiałów, a także do projektowania folii, które są trwalsze i stanowią mniejsze obciążenie dla środowiska dzięki możliwości ich ponownego wykorzystania.